Używamy plików cookie, aby zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej witryny i aby poprawić Twoje wrażenia. Obejmuje to personalizowanie treści i reklam. Kontynuując korzystanie z tej witryny lub zamykając ten baner, akceptujesz korzystanie z plików cookie stron trzecich i podmiotów zewnętrznych.

zamknij

Skóra starzeje się jak wino, im więcej lat spędzają, tym lepiej, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy zapewniamy mu niezbędną opiekę. Skóra to skóra zwierzęca poddawana opalaniu, procesowi chemicznemu, w wyniku którego usuwane są sierść, tłuszcz i wszystko, co może je rozkładać, a następnie farbowane i poddawane obróbce w zależności od przeznaczenia. Rezultatem jest skóra, która zachowuje kolagen i elastyczność.


Jeśli zamierzasz przeprowadzić nawilżanie lub czyszczenie odzieży skórzanej, lepiej TESTOWAĆ PIERWSZE W MAŁYM POZWALAJĄCYM MIEJSCU, ABY NIE SPOILOWAĆ.


Oto co powinieneś zrobić:


Nawodnij go (skóra Napada)


Zalecamy, aby za każdym razem, gdy kupujesz skórzaną odzież, inwestujesz w produkty pielęgnacyjne, dobrą wskazówką dla babci jest równomierne umieszczenie odrobiny body lub neutralnego kremu do rąk w skórzanych ubraniach i butach. gładkie, aby utrzymać je nawilżone.


Oczyść to (skóra Napada)


Skóra i woda nie są bardzo kompatybilne. Jeśli zamierzasz wyczyścić skórzane kurtki, torby lub buty, użyj wilgotnej szmatki, aby usunąć kurz i brud, a następnie nałóż specjalny krem ​​czyszczący. Nie czekaj, aż zabrudzą się, aby je wyczyścić, ponieważ nadmiar brudu może powodować ich blaknięcie lub wysychanie.
Zalecanym produktem do tego procesu jest spray, który służy do czyszczenia mebli, ponieważ jest wykonany z naturalnych wosków, a zatem czyści i pielęgnuje skórę.

Niech wyschnie naturalnie.

Jeśli zamoczą się buty lub kurtka, nie wystawiaj ich na słońce. Pozwól im wyschnąć w miejscu o temperaturze pokojowej, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła. Unikaj potrzeby używania suszarki do usuwania wilgoci. Zmiana temperatur modyfikuje jej strukturę chemiczną i może zmienić jej kształt.


Usuń go z plastiku


Jedną z rzeczy, która jest zwykle robiona, źle, jest używanie plastikowych toreb do przechowywania naszych najcenniejszych ubrań w szafie. W przypadku skóry jest to zły pomysł. Tworzywo sztuczne nie pozwala skórze oddychać i może wytwarzać pleśń. Jeśli zamierzasz go zachować, umieść go w specjalnym i wentylowanym miejscu w szafie, najlepiej ciemnym i suchym, ponieważ światło słoneczne i wilgoć mogą go zepsuć.
I nie jest też źle przykryć go starym bawełnianym prześcieradłem, aby utrzymać go w nienaruszonym stanie na dłużej


Szczotkuj to


Ten rodzaj skóry należy pielęgnować za pomocą specjalnej szczotki wykonującej ruchy okrężne oraz innego środka do czyszczenia niż ten stosowany do gładkiej skóry. Najlepiej jest chronić go przed zabrudzeniem zamiast go usuwać.


Tak i nie w pielęgnacji skóry


Tak:


• Oczyść jednocześnie ubrania i akcesoria, które zwykle nosisz razem, ponieważ środki czyszczące mogą zmienić intensywność ich koloru.
• Na przemian używaj butów i skórzanych akcesoriów, aby przedłużyć ich okres użytkowania. Używanie ich codziennie przyspiesza proces niszczenia.
• Przestrzegaj instrukcji pielęgnacji na etykiecie tych produktów.
• Użyj wyściełanego wieszaka / haczyka, ponieważ skóra przybierze taką formę, w jakiej go położysz.
• Napełnij papierowe buty, gdy są przechowywane, aby nie straciły kształtu i nie kładły niczego na nich.


Nie:


• Nie używaj mydła ani zwykłych środków czyszczących do konserwacji odzieży skórzanej, a jedynie wilgotną szmatkę.
•Nie należy naklejać na kurtkę skórzaną żadnych etykiet samoprzylepnych, czyli nic, co nie zawiera sztyftów, ponieważ grozi to zmianą koloru lub uszkodzeniem jego powierzchni.
• Nie pozwól, aby perfumy i kremy, których używasz codziennie, miały bezpośredni kontakt ze skórzaną odzieżą.